Restaurace a kavárny Olomouckého kraje

Restaurace Schiller Šumperk

Restaurace Schiller se nachází v Šumperku na pěší zóně, přímo na náměstí Generála Svobody, a to v 1. patře víceúčelového domu. V době mé návštěvy bylo k dispozici polední menu,které je zde od 11.00 do 13.00 podáváno formou takzavného Švédského stolu. Číst dál

Restaurace u Adély - Sudkov

Hostinec u Adély se nachází při vedlejší silnici ze Šumperka na Postřelmov, téměř na konci obce Sudkov. Ale pokud si sem těch pár kilometrů zajedete, autobusem, autem,  ale i vlakem, neboť z postřelmovského nádraží je to sem přibližně dva a půl kilometru, nebudete rozhodně litovat.

Restaurace je vkusně a mile zařízena, interiér na vás dýchne dávnými časy nejen svým dřevěným nábytkem, ale také starými fotografiemi na zdích. K tomu praskající krb, milá obsluha a lahodná jídla za celkem rozumné ceny.

Z nabídky na jídelním lístku si tentokrát vybírám kančí pečeni s brusinkovou omáčkou a karlovarským knedlíkem za 125 korun.  Jídlo je na stole během pěti minut a usměvavá servírka mi přeje dobrou chuť.  Mé chuťové buňky jsou tentokrát opravdu ve svém živlu a chvílemi mám pocit, že mé slastné pomlaskávání musí být slyšet na kilometry daleko. Když jsem doslova vyčistil talíř od posledního kousíčku jídla, servírka je opět u mě a ptá se, jak mi chutnalo a zda si dám ještě nějaký dezert. Objednávám kofolu a preso a posílám pozdrav kuchaři. 

Testuji ještě WC, ale ani tomuto koutku není co vytknout.  Tenhle hostinec je opravdu gurmánským rájem a po dlouhé době tak mohu opět udělit řád zlaté vařečky.

Hodnocení:

Jídlo ……………. 1* (Mňam)

Obsluha………..1* (Milá a přitom naprosto profesionální)

Vybavení…….. 1* (Všude čisto a útulno, praskající krb vytváří domácí atmosféru)

http://www.uadely.cz/

Sudkov 93,788 21 SUDKOV

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!