Na tý louce zelený

Když mi kolega Mirek sdělil, že mě v Praze vezme do lesní restaurace, myslel jsem, že je to další z jeho vtípků, opak byl ale tentokráte pravdou. Kousek za krčskou nemocnicí jsme odbočili z rušné silnice doleva a za chvíli byli v jiném světě. Zurčící potok, zpívající ptáci a hospůdka jak vystřižená ze šumavských hvozdů.

 

Procházím dvěma restauračními místnostmi, z nichž ta větší, osmdesátimístná, je určena nekuřákům a druhá, třicetimístná, slouží milovníkům smradlavého kouře.  Osobně mně však nejvíce zaujala letní zahrada s prostorným dětským hřištěm a malým zoo koutkem, kam je bezproblémový vstup i s vašim čtyřnohým psím přítelem.

Tady ale nastal malý zádrhel. Prostorná venkovní zahrada má svůj vlastní stánek a jídla z restaurace se zde nepodávají. K dispozici jsou jen předzmražené polotovary. Za domácím jídlem se tak vracím do vnitřku restaurace, ale abych mohl s jídlem ven, musím si přikoupit přenosný obal na jídlo, protože talíř mi ven dát nemohou. Poněkud komplikované, ale za vším prý stojí časté krádeže těchto věcí hosty.

K jídlu si nakonec dávám buchtičky se šodó v menu s polévkou a desertem za 95 Kč. Desert se ale nějak při „balení“ jídla do přepravního obalu vytratil.

Vysvědčení:

Jídlo:  Buchtičky se šodó: 2 (Zmražené potraviny ze stánku jsem raději neochutnával)

Obsluha: 2 (Profesionální i přátelská, ale talíř ven mi nedali...)

Vybavení: 1 (Útulná restaurace a zahrádka s hřištěm)

Kontakt:

Zelená louka 451/1

Praha 4 - Kunratice

www.natyloucezeleny.cz

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!