Hospoda u jezzu - Roztoky

Malebnou hospodu, zařízenou v muzikantském stylu, stojící na břehu řeky Berounky navštěvují především turisté a vodáci. Za pohodou i dobrou krmí sem ovšem dochází i mnoho místních obyvatel. 

 

Hotová jídla zde dostanete v cenově velmi příjemném  rozmezí 60 až 90 korun českých. Vyhlášenou zdejší specialitou jsou domácí knedlíky plněné uzeným masem a domácí hamburger.  Vyzkoušel jsem obě doporučované dobroty a uznale pokyvuji hlavou. Porce veliké, donáška rychlá, jídlo chutné. Snad jen hamburger mohl být trochu ostřejší.

 Žízeň můžete zahnat točeným i lahvovým pivem od Bernarda, k dispozici je i malinovka (třetinka za 9 kaček) a kofola (za třetinku dáte 12 kaček). V horkých dnech Vám příjemná a lidsky milá obsluha ráda připraví ledovou kávu i jiné dobroty.

V hospodě U jezzu se navíc skvěle postarají o vaše čtyřnohé miláčky. Miska s vodou je automatická a najde se i něco dobrého pro jejich vyhládlá bříška.  Vybavení restaurace, jak už název napovídá, je laděno v hudebním a čundráckém duchu, dřevěný interiér dává pocit naprosté pohody.  Odcházet se vám ani nebude chtít.

Vysvědčení:

Jídlo 1 (domácí strava vždy potěší)

Obsluha 1 (rázná, ale milá a přívětivá)

Vybavení: 1 ( dřevěný interiér, vzorně udržované toalety, což u vodáckých hospod nebývá běžné).

Kontakt

 Hospoda u jezzu

 270 23 Roztoky u Křivoklátu

 Česká republika

Restaurace u Matoušků - Kondrac

Restaurace U Matoušků v obci Kondrac ležící necelých pět kilometrů od města Vlašim, je vyhlášená svými pokrmy po širokém okolí. A jak jsem sám dvakrát poznal, legenda vůbec nepřehání.  Zdejší pokrmy mají punc domácí kvality a navíc jsou v cenově velmi příznivých hladinách. Denní nabídku, zpravidla pěti až šesti jídel, zde pořídíte od 60 do 90 korun. Zapít vše můžete dobře čepovaným pivem nebo točenou limonádou.

 Poprvé jsem zde ochutnal Znojemskou pečeni s rýží a podruhé můj žaludek „vrněl“ blahem nad Vepřovou kotletou s volským okem a opečeným bramborem.  Porce masa v obou případech zabíraly velkou část talíře, maso bylo měkké a rozplývalo se doslova na jazyku. Vytknout se nedalo nic ani přílohám. Prostě za jedna s hvězdičkou v obou případech.

Restaurace má dvě části. V pravé je výčep a kuřácká část, vlevo je nekuřácký salonek a místo pro rodiny s dětmi.  Jídelní lístek zde nehledejte, aktuální nabídka jídel je napsána křídou na tabuli ve vchodu. Vybavení restaurace odpovídá turistické restauraci. Sedačka pro děti, misku s vodou pro čtyřnohého miláčka Vám rádi a ochotně přinesou.

 Hodnocení:   

Jídlo: 1 (Můj žaludek vrněl blahem)

Obsluha: 1 (Domácí, popřejí dobrou chuť, poděkují za návštěvu, zeptají se, jak Vám chutnalo…)

Vybavení: 2 (Nečekejte žádný luxus, ale skromný poutník zde najde vše, co potřebuje)

 Kontakt:

 Kondrac 57, 258 01 Vlašim

 Tel. č.: 317 843 086

 www.podblanickemaso.cz

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!