Motorest Šafrán - Valašské Klobouky

Motorest Šafrán ve Valašských Kloboukách mi byl doporučen zdejším panem místostarostou Martinem Janíkem, když jsem se pídil po nějaké, pro zdejší kraj tradiční restauraci.

V motorestu sice v den mé návštěvy neměli žádné typické valašské jídlo, ale nabídka byla přesto bohatá. V ceně kolem sedmdesáti korun se dalo pořídit hned pět hotových jídel a k tomu hovězí polévku zdarma.

Objednávám si vepřový špíz s hranolky a zeleninovou oblohou a na zapití již tradičně kofolu do trojky.

Okamžitě po objednání je na stole obří mísa s polévkou. Snad po několika letech se mi stalo, že hovězí polévka není samá voda a nudle s masem nemusím hledat lupou, ba právě naopak. Druhý chod přináší úslužný číšník okamžitě poté, co odložím lžíci od polévky do prázdného talíře.  Ani zdejšímu vepřovému špízu není co vytknout. Maso bylo libové a čerstvé, hranolky přesně takové, jaké mají být. Kofola byla správně vychlazená a s bohatým pěnoknírem, jakého pamatuji ze svého mládí.

Restaurace je dělena na kuřáckou a nekuřáckou, v době obědů se ale nekouří nikde. Dětský koutek jsem nenašel, pes na podlaze nikomu nevadí, toalety byly čisté a obsluha příjemná. Takže dnes ve všech oblastech za jedna! Škoda, že takovýchto restaurací je stále jako šafránu…

Hodnocení:

Jídlo………………….. 1 (Není co vytknout)

Obsluha……………. 1 (Profesionální a milá)

Vybavení………….. 1 (Stylové a příjemné prostředí)

Motorest Šafrán, Cyrilometodějská 861, Valašské Klobouky, 577/320536

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!