Občanská neposlušnost? - Covid 19

Vážení přátelé ano, dlouho jsem mlčel a k současné situaci se nevyjadřoval, říkal jsem si nejsem odborník, tak nebudu čeřit vody, ale nyní cítím potřebu toto mlčení ukončit.

Nebudu psát dlouhé statě, nejsem odborník, nevím, kde je pravda, ale cítím se podváděn a ohlupován. Během jednoho dne v rádiu (Radiožurnál) slyším vyjádření několika odborníků, která se ale naprosto rozcházejí. Jeden tvrdí, že očkování bude funkční na všechny mutace viru Covidu 19, jiný to zpochybňuje. Jeden vyzívá k uzavření škol, druhý to považuje za zbytečné opatření… Politici jsou na tom ještě hůře než odborníci. A je jedno, z jaké jsou strany a zda z vládnoucí či opoziční skupiny. Jejich protichůdná vyjádření dělají z lidí hlupáky.

Co mě ale nejvíce nadzvedlo ze židle je plánované omezení pohybu na okresy a dnes dokonce ministrem Hamáčkem, který asi už totálně zešílel, navrhované uzavření občanů pouze v místě jejich bydliště.

Dokážu pochopit potřebu lockdownu, ale takového, který by měl smysl. V tomto navrhovaném ale spatřuji jen alibismus. Každý z odborníků už dnes ví, jen to nesmí moc nahlas říkat, že pokud se má šíření viru opravdu omezit, je potřeba na několik týdnů uzavřít velké výrobní podniky a továrny, kde dělníci pracují bez roušek a vir se šíří nejvíce. Nechápu, proč je nutné zavřít malé provozovny služeb a nechat lidi na pokraji bídy, ale přitom se vláda bojí říci pravdu. Covid se nejvíc nešíří ve školách a na ulicích, ani v malých podnicích, ale ve velkých továrních halách a nákupních centrech, které využívají klimatizaci.

Za sebe můžu tímto prohlásit, že pokud vláda neomezí i tyto velké podniky, nebudu její nařízení o omezení pohybu respektovat. Zvolím akt občanské neposlušnosti, protože považuji takovýto lockdown za zbytečný a nespravedlivý.

Toliko jsem chtěl k současné situaci říci. O dalších dopadech na lidi, včetně zvyšujících se sebevražd, se zde nechci rozepisovat. K tomu ať se vyjádří zodpovědní politici a odborníci. Ale kdo dneska našim politikům ještě věří?

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!