Babička provozuje sexshop...

Nejen za netradičním vánočním dárkem, ale také za nezvyklou obsluhou přicházeli v předvánočním čase zákazníci do svitavského sexshopu. Erotické videokazety, časopisy i rozličné pomůcky jim zde již dvanáctým rokem nabízí Marie Moučková. Na tom by nebylo nejspíš nic tak zajímavého, kdyby paní Marie neoslavila v letošním roce devadesáté narozeniny!

Pokud vstoupíte do malého krámku na konci svitavského náměstí Míru, naskytne se vám obraz vpravdě bizarní. Mezi robertky, erotickými olejíčky a nafukovacími Andulami sedí na malé židličce Marie Moučková. O zeď má opřeny francouzské hole a v ruce drží jehlice na pletení.

Img_2707

„Vítejte, mladý pane, copak byste si přál? Nějaký hezký dáreček pro svoji ženu nebo milenku? Mám úplně všechno, po čem vaše srdce touží,“ vítá mě babička ve svém království. A hned mi nabízí prášek na zlepšení sexuální aktivity. „Vyzkoušejte ho a uvidíte, takový požitek ze sexu jste ještě v životě neměl.“

Sexshop neopustí, práce ji baví

Když zjistí, že jsem nepřišel nakupovat, ale povídat si, nejdřív trochu znejistí, ale nakonec s rozhovorem souhlasí. Dozvídám se jak k tomuto, pro seniory nezvyklému, podnikání přišla. „Před lety jsem se neprozřetelně zaručila za úvěr známému mého syna. Jenže on nás všechny podvedl. U lichváře si vzal 300 tisícovou půjčku a zmizel někde v zemích bývalé Jugoslávie. Splácení závazku, včetně nekřesťanských úroků, zůstalo poté, co syn zemřel, na mých bedrech,“ prozrazuje paní Marie něco málo ze zákulisí svého nelehkého života.

Díky svému velmi specializovanému obchůdku dokázala během deseti let celý dluh splatit.  Sexshop už ale nechce opustit. „Za ta léta už jsem si na něj zvykla a bylo by mi smutno. Práce mě baví, ráda si povídám s lidmi a radím jim, čím by mohli udělat radost sobě i svým drahým polovičkám. A vlastně mě tahle práce drží při životě. Kdybych teď sexshop zavřela, brzy bych umřela,“ svěřuje se nejstarší provozovatelka erotického obchůdku v České republice.

Zákazníky umí přesvědčit

A svůj prodavačský um mi vzápětí ukazuje přímo v praxi. Muži, který vešel dovnitř, dokáže k prášku na větší sexuální výkon vnutit i vibrační kroužek na pánské přirození. Babička vydělala 600 korun a pán odchází velmi spokojen. „Aspoň bude nějaká legrace,“ komentuje svůj nákup a kvapně odchází z prodejny.

Předvánoční čas je, stejně jako první jarní týdny, pro obchody se sexuálními pomůckami skutečným rájem. V těchto dnech sem totiž přichází nejvíce zákazníků. „Nejvíce chodí lidé mezi čtyřicátým až šedesátým rokem, ale občas přijdou i starší ročníky. Hezké chvilky chce mít přece každý,“ vysvětluje s úsměvem „erotická“ babička, když vidí na mé tváři nechápavý pohled.

A o co byl před letošními Vánocemi ve svitavském sexshopu největší zájem? „Tradičně nejvíc se prodávaly robertky a umělé vagíny, horší je to už s videokazetami a cd, dnes si erotiku každý pouští raději v počítači,“ hodnotí s přehledem své podnikatelské řemeslo devadesátiletá Marie Moučková.

Přestože po celý rok podniká v nezvyklém oboru, Štědrý večer prožívá pravidelně, a letos tomu nebylo jinak, zcela tradičně. „Společně se svými dvěma syny jsme povečeřeli kapra s domácím bramborovým salátem a pak si pod rozsvíceným stromečkem rozdali malé dárky a popřáli hodně štěstí a zdraví. V mém věku už je to opravdu to nejdůležitější,“ dodává stále čilá a usměvavá babička Marie. 

26. prosince 2015 Svitavy

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!