My Jihočechy zahřejeme

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Možná by se mohlo zdát, že k nám v těchto dnech přišlo opožděné Babí léto. Ale není tomu tak. Za současným teplým a slunečným počasím nestojí matka příroda, ale otec Jihočechů Martin Kuba a jeho nový dotační program My Jihočechy zahřejeme.

Jak vypátrala agentura To jsou vjeci, jihočeský hejtman projekt v tichosti a téměř naprosté tajnosti připravoval několik týdnů. Jediný, s kým se o něm radil byl premiér Petr Fiala. „Můj nápad se mu velmi líbil a vyjádřil mu otevřeně podporu. Dokonce prohlásil, že pokud se v jižních Čechách osvědčí, nebude váhat ho zavést i do jiných regionů v České republice,“ pochlubil se Martin Kuba

A vypadá to, že projekt skutečně slaví úspěch. A tak se postupně začíná oteplovat i v dalších částech České republiky. Teplé dny už dnes mají prakticky všichni obyvatelé naší země. Ovšem jen málokdo z nich ví, že za skutečnost, že zatím nemusí doma topit, vděčí jihočeskému hejtmanovi Kubovi. „Nikde se tím nechlubím, nepotřebuji sbírat politické body. Pravdou ale je, že by si lidé měli uvědomit, že za tímto projektem stojí tým odborníků z ODS, politického uskupení, které rozhodně nenechá lidi na holičkách, proto možná v dalších dnech vydáme tiskovou zprávu, která vše osvětlí,“ říká skromným hlasem Martin Kuba, nejoblíbenější hejtman ve střední Evropě.

A jak se vlastně myšlenka na program My Jihočechy zahřejeme zrodila? „Po velkém úspěchu dotačního programu My v tom Jihočechy nenecháme, který zajistil potraviny, školní potřeby a teplé ponožky i těm nejchudším obyvatelům jižních Čech, jsme se rozhodli v pomoci lidem pokračovat i na jiných frontách,“ vysvětluje Martin Kuba a pokračuje: „Bylo nám jasné, že více uhlí neseženeme a ČEZ k nižším cenám energií nepřimějeme, proto jsme zvolili jednodušší formu pomoci. Oslovili jsme největší osobnost tohoto světa. Věděli jsme, že když dokázal Bill zajistit světu vakcíny proti smrtelnému Covidu, že dokáže i tohle,“ prozrazuje Kuba.  

A opravu, i když by to málokdo čekal, Bill Gates se rozhodl i tentokrát pomoci. „Za příslib budoucího odprodeje zámku Hluboká nad Vltavou sezval své nejlepší odborníky a po pár dnech jsme měli v rukou malou krabičku. Tu stačilo ponořit do pramene řeky Vltavy a pak už šlo vše samo. Za pár hodin se začalo všude oteplovat. Zatím sice nevíme, jak dlouho bude tajemná krabička působit, ale i tak je to úspěch, který lidé jistě ocení,“ dodal Martin Kuba.

A opravdu, lidé v jižních Čechách byli nadšeni, vyhřívali se na slunečních paprscích a radovali se z tepelných úspor ve svých domovech. Když tento nepřehlédnutelný úspěch viděl Petr Fiala, dodržel své slovo a objednal u Billa Gatese dalších deset kouzelných krabiček, aby měli radost i lidé v dalších koutech naší země. Co musel americkému magnátovi za jeho zboží slíbit se agentuře To jsou vjeci zatím nepodařilo zjistit. Záhadou zůstává, proč se na hraničních přechodech vedle znaku České republiky začaly objevovat billboardy s nápisem Tady je Billovo. (tjv)

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!