Koloběžkou k rozhledně Babina

Tentokráte se vydáme na koloběžkový výlet z Tábora na Babí horu a rozhlednu Babina. Vybral jsem okruh, který začíná a končí ve sportovně rekreačním areálu Komora. Ten naleznete na okraji města nedaleko obchodních center Kaufland a Tesco. Téměř ke Komoře jezdí veřejná doprava, ale po značené cyklostezce se k ní dostanete i od vlakového a autobusového nádraží. Ale nyní už k samotnému výletu.

Img_0806

 Táborský areál Komora

Z Komory míříme k mostu přes řeku Lužnici, který je od místa našeho staru vzdálen přibližně 200 metrů. Od mostu já a moje drahá polovička koloběžíme do mírného kopce, společně s námi zvládá stoupání k rozhledně i nejmladší syn Matýsek, ten ale šlape do pedálů svého kola. K rozhledně je to od mostu přes řeku přibližně kilometr. Kopec sice nepatří k nejprudším, ale i tal se řádně zapotíme.

Img_0762Img_0764

 Vstupní brána k rozhledně Babina

 Img_0730

 Babina osobně...

 Na rozhlednu nás již z dálky upozorňuje obrovská dřevěná brána s nápisem Babina. Od brány je to k samotné rozhledně ještě přibližně šedsát metrů po úzké pěšině. Výhled z rozhledny je jen jedním směrem, a to na historickou část Tábora, což je vlastně to nejhezčí, co můžete vidět. Průmyslová a obchodní část města je v tuto chvíli schována za vzrostlými stromy. A to je dobře...

 Img_0732Img_0734Img_0744

 Výhledy z Babiny

 Od Babiny míříme po polní cestě k červené turistické značce, která spojuje táborskou část Větrovy se Sezimovým Ústím. Na rozcestí se vydáváme k druhému jmenovanému cíli. V lese zastavujeme u několika krmítek, která jsou opečovávána dětmi z mateřské školky v Radimovicích u Želče. Tímto děkuji nejen dětem, ale nejvíc paním učitelkám, které v dnešní době, kdy většina lidu myslí jen na svůj vlastní prospěch, učí děti starat se o druhé a pomáhat slabším. DĚKUJI!

Img_0769Img_0767

 Pro koloběžky poněkud krkolomnou cestou pak sjíždíme k řece Lužnici na okraji Sezimova Ústí, přejíždíme mostek u chatové osady Nové Město a po žluté značce míříme tam, odkud jsme před nějakými 120 minutami vyjeli, tedy k areálu Komora. Ve zdejší restauraci si dopřáváme vychlazenou točenou oránžádu a spokojeně končíme dnešní krátší, ale příjemný výlet.

 Img_0789Img_0794

Délka trasy: cca 6 km

Doba jízdy i s přestávkami 1,5 - 2 hodiny, podle věku dětí a délky pobytu na rozhledně.

Občerstvení: Restaurace v táborském areálu Komora. Doporučuji výtečnou točenou oranžádu. 

Img_0801

banner-3-2.jpg

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!