Malá cesta za anděly..

Kam jinam se vypravit v předvánočním čase, nežli za anděly? Přijměte prosím proto pozvání na malou procházku Andělskou Horou u Karlových Varů.

Obec je prvně připomínána v roce 1487 jako podhradí, nad ní stával gotický hrad Engelsberg. Nacházel se na vysokém skalním vrchu a založen byl pány z Rýzmburka v polovině 14. století. V 16. století byl hrad opuštěn a v roce 1635 vypálen Švédy. Sice se ho podařilo ještě opravit, ale po požáru v roce 1718 zůstal zříceninou částečně udržovanou pro turistický ruch. Zachován je výrazný zbytek věžového paláce, další obytné budovy, dvojice bran a obvodové hradby. V roce 1978 se ve zříceninách hradu natáčelfilm režiséra Vladimíra Síse Balada pro banditu. Pokud vystoupáte na vrchol zříceniny, budete odměněni,ovšem jen za hezkého počasí,krásným a dalekým vbýhledem do krajiny.

Pod hradem se nachází další významná památka, kterou je barokní farnní kostel svatého Michaela archanděla. Postaven byl na gotických základech z doby po roce 1718, pseudoslohově upraven v roce 1890.

Přestože jsem si při své návštěvě Andělské Hory připadal chvílemi jako v nebi, alespoň co se výšky a výhledu týče, žádného anděla jsem nepotkal... Třeba ale budete mít víc štěstí...

Zde se můžete podívat na legendární Baladu pro banditu.


 
 
 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!