Z Vrcovic do Písku podél řeky Otavy

Chvíli sluníčko, chvíli déšť a vítr. Takové počasí nás provází při malém rodinném výletu, kterým jsme zahájili letní prázdniny roku 2017. Výlet, který jsme absolvovali ve čtyřech lidech věkového rozmezí od 9 do 44 let, není nijak těžký a zvládnou ho i malé děti. Jeho celková délka je něco kolem šesti kilometrů.

Img_1008

Ze žluté regionovy vystupujeme na zastávce Vrcovice, která leží na okraji stejnojmenné obce se 170 obyvateli. Návštěvu Vrcovic ponecháváme na někdy příště a rovnou míříme na naučnou stezku od Ptáčkovny k Caisům. Stezka Od Ptáčkovny k Caisům měří celkem 12 kilometrů, my však dnes, s ohledem na nejmladšího synka, který si pochodům teprve přivyká, volíme jen její půlku.

Img_1014 Img_1016

Z Vrcovic míříme rovnou do malebného údolí řeky Otavy. Míjíme hradiště z doby bronzové, po kterém tu ale mnoho nenajdete, respektive pokud nejste odborníci, tak nenaleznete nic, a po krátkém „sešupu“ z kopce se ocitáme na obnovené Sedláčkově stezce podél řeky Otavy.

Img_1020 Img_1025 

Trochu si musíme dávat pozor na cyklisty, neboť stezka slouží turistům pěším i těm na bicyklech. Při vzájemné ohleduplnosti je ale stezka bezpečná a nabízí romantické pohledy na řeku Otavu.

Img_1026 Img_1029

Img_1033  Img_1037

Pozornosti dětí neuniká ani kamenné stavení na druhém břehu řeky, které očividně využil Nějaký „bezdomovec“ a zřídil si zde svůj bejvák... Nic proti, naopak bylo by to romantické a netradiční, jen kdyby všude kolem nebyl takový brajgl... Pokud byste někdo věděli, kdo zde bydlí a za jakých podmínek se sem dostal, napište mi...

Vilda-3 Img_1038

Pomalu se blížíme k cíli dnešního putování, ale ještě se nesmíme zapomenout zastavit ve vyhlášené restauraci U Sulana. Proslulé jsou údajně zejména zdejší makrely, ty ale bohužel kolem poledne ještě nebyly v nabídce. Dva synové si pochutnali na vídeňských párcích, nejstarší z mých potomků si společně se mnou dopřál grilovaný hermelín se slaninou. K tomu poctivá kofola a můžeme pokračovat.

Img_1043 Img_1044

Po zelené značce míříme k Jiráskovu mostu a pak uličkami města k nádraží Písek město, kde naše dnešní putování končíme. Nebylo dlouhé, ale jako prázdninový start postačilo. A nyní vzhůru za dalšími prázdninovými zážitky!

 

Sumář:

 

  • Vrcovice leží na železniční trati 201 z Tábora do Písku a Ražic.

  • Jízda z Tábora trvá asi sedmdesát minut. Z Písku pět.

  • Délka trasy cca 6 kilometrů

  • Náročnost: Mírná, kočárky nebrat, z Vrcovic k Otavě není terén vhodný.

  • Občerstvení: U Sulanů – nejlepší jsou prý makrely, bohužel za nás ještě nebyly připravené.

  • Použité dopravní prostředky: Vlak (Jihočeská skupinová jízdenka za 259 Kč – platí pro dva dospělé a tři děti do patnácti let).

 

Sledujte nás

Hugova dobrodružství

Rychlý kontakt

Socialní - vždy jako poslední článek!!!